челик топката високо јаглерод

Краток опис:

International Equivalent: 1084, SWRH82A, SWRH82B, C86D, 1.0616 Product information: Balls of this type have the advance of being through hardened to HRC60 min and will take higher loads and provide longer life than case hardened balls. 1. Material AISI1086/ C85/ 1.0616/ EN8-9/ Wks 1.1269 2. Size Range 1mm-180mm 3. Grade G40-1000 4. Hardness 60 min. HRC (Through-hardend) 5. Characteristic (a)Core-hardened (b)Low resistance to corrosive attack (c)Higher Load and longer life than low ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  modle

  Тагови производ

  Меѓународен еквивалентни:

  1084, SWRH82A, SWRH82B, C86D, 1,0616

  Информација за продуктот:

  Топки од овој тип имаат пред се преку појачан до HRC60 мин и ќе се повисоки оптоварувања и да се обезбеди подолг живот од случај стврднати топки.

  1. Материјал AISI1086 / C85 / 1,0616 / EN8-9 / WKS 1,1269
  2. Големина Опсег 1mm-180mm
  3. Одделение G40-1000
  4. Цврстина 60 мин. HRC (Преку-hardend)
  5. Карактеристични (а) Основни прекалени
  (б) ниска отпорност на корозивни напад
  (в) високото транспорт и подолг живот од челик топката ниска употреба на јаглерод
  6. Магнетни Да
  7. Примена Низок квалитет лежишта, велосипеди
  8. Хемиски состав

   

  C%

  Si%

  Mn%

  Cr%

  Ни%

  Mo%

  P%

  S%

  Ал%

  Cu%

  мин.

  0.83

  0.10

  0.50

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  макс.

  0.88

  0.30

  0.80

  0.15

  0.2

  0.05

  0,035

  0,035

  0.01

  0.25

  9.Packing Стандард: 10kg или 20кг на картон, 1 тон палети или како клиент бара
  10.Conditioning сува или подмачкана
  11.Delivery време Акции во рамките на кратко време, или 35 дена.

 • Претходно:
 • Следно:

 •  

  тип серија
  Извлечени куп игли валчести лежишта Кафез тип (метрички серии) HK HKS
  BK
  HK..RS
  HK..2RS
  BK..RS
  Комплетна тип комплемент (метрички серии) F FH
  MF MFH
  FY
  MFY
  Кафез тип (серија инчи) SCE SCH
  пр.н.е. BCH
  Комплетна тип комплемент (серија инчи) SN CSN
  B БХ
  М МЗ
  разни спојки Извлечени тип чаша HF HFL
  тип Sprag еден начин спојки LHQ LHQG
  Игла тек и Кејџ Assembbly за Crank игла на поврзувам Род KZK KU
  KB
  Игла валчести лежишта Со ребра еден ред NK NKS RNA49 RMA48
  NKI NKIS NA49 NA48
  затворени RNA49..RS
  RNA49..2RS
  NA49..RS
  NA49..2RS
  без ребра RNAO
  НАО
  Полн состав Тип RNAV
  НАВ
  Цилиндрични ролери Berings NU, NJ NUP, N NF
  Цилиндрични ролери Berings со Stoping Жлебови SL0450 ... X, X SL04 ...
  игла Roller   DW X LW
  PDW X LW
  Јарем Тип песна ролери Со ребра кафез тип RSTO
  RSTO..X
  STO
  STO..X
  RNA22..2RS
  RNA22..2RSX
  NA22..2RS
  NA22..2RSX
  Комплетна тип дополнување NATR
  NATR..PP
  NATV
  NATV..PP
  NUTR
  NUTR..X
  Студ Тип песна ролери тип кафез KR КРЕ KR..PP KRE..PP KRV KRVE
  Комплетна тип дополнување KRV..PP KRVE..PP NUKR NUKRE
  Комбинираната Radia Аксијални лежишта Игла валчести-топка NJA 59
  DNJB59
  Игла ролери-доверба цилиндрични валчести NKXR
  NKXR..Z
  RAX700
  RAXF700
  RAX400
  RAX500
  RAXPZ400
  RAXZ500
  внатрешен прстен   IR
  LR
  Аксијални лежишта Доверба игла ролери и кафез собранието AXK
  Влеча цилиндрични валчести и кафезот собранието K811
  K812
  K893
  K874
  k894
  нафрли мијалник КАКО
  WS 811
  GS 811
  LS
  центар за миење ZS
  автомобилски лежишта K KK KS KKS KNL HK BK F FH NK NKI RNA NA RNAV NAV и многу повеќе.
  Rdial игли и Кејџ Assmbly K / KS
  КК / KKS
 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !